{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Klip af buske og hæk 2.000 kr.
  • Dørhåndtag 650 kr.
  • Installere vaskemaskine 500 kr.
  • Fix the leg of my bed 500 kr.
  • Fastsættelse af gelænder 500 kr.
  • Slå græs 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  jamo 707 vs b&w dm604.
  • #1   13. aug 2009 hold dig til B&W

  • #3   13. aug 2009 Begge højttalere er glimrene eksempler på gode højttalere med favorabel klang, råstyrke og dynamik.

    Om du vælger den ene eller den anden er nok en smagssag i designet. Uanset hvilken du vælger vil du ikke blive skuffet.

    Dog vil jeg sige, at hvis du vælger Jamo´en, så kig efter 707i modellen som er en opdateret udgave med bedre bas-system. Ellers skal du vælge den nyeste aftapning der hedder D-590.


  • #4   13. aug 2009 jamen det var nemlig designet på jamoen jeg faldt for.... men er lyden kvaliteten på højde på med mine 604`ere?

  • #6   14. aug 2009 Det er virkelig de færreste højtalere der er pæne at kigge på rent designmæssigt. så hvis det er det du sigter efter så er det klart op til hvad dine øjne siger-.

Kommentér på:
jamo 707 vs b&w dm604.

Annonce