{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.691 visninger | Oprettet:

Flemming N
Flemming N
Tilmeldt:
18. aug 2008
Følger: 1 Emner: 4 Svar: 37

Forslag til hjemmebio?! {{forumTopicSubject}}

Har et mindre problem..

Står og kigger på nyt surround anlæg til min stue, som ca. er 30 kvm. Jeg kan godt li' minimalistisk stil, og ville gerne have haft Bose, men det er for dyrt til mig, desværre.
Jeg skal bruge lyden til film, dog også musik, da jeg hører det meget. Det behøver ikke kunne spille vildt kodylt mega højt, da jeg bor i andelslejlighed, og skal jo også tænke på mine naboer osv.

Jeg går meget op i lyden er i orden, gerne god bundbas osv..

Dog har jeg også kigget på andre muligheder. Der behøver f.eks. ikke være forstærker med, da jeg kan købe en af min bror til billige penge, som er rigtig god.

(link fjernet)

Har kigget på det sæt der. Det er noget større fysisk end jeg egentlig havde tænkt på, men lyden er jo sikkert også kanon god. (ved dybere bas, kan man tilsætte sub, som også er en mulighed)

Men er der andre anlæg som er rigtig gode?! Gerne links til nogen.

Har også kigget lidt på Jamo HCS serien, 102 f.eks, som jeg også kender, som virker rigtig godt og god lyd.

Men har DU evt. forslag til noget?! for syntes godt nok det er svært.. og gerne links smiley

Prisleje er omkring 5000 kr..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift til vinterdæk 300 kr.
  • Rydning af fortov 1 gang 400 kr.
  • Rengøring af 88 m² hjem 308 kr.
  • Rengøring privat hjem - Det er hele hytten. Vandrette overflader tørres af, toilletter tages, støvsugning og gulvvask:) 600 kr.
  • Lapning af cykel 300 kr.
  • Elektriker til opsætning af lys 3.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Forslag til hjemmebio?!
Kommentér på:
Forslag til hjemmebio?!

Annonce