{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.437 visninger | Oprettet:

Hvor længe skal man vente? {{forumTopicSubject}}

Jeg har jo som sagt fået "solgt" mine Jamo CBR 1304´ere for 1500 og manden har overført pengene til min konto og vi aftalte at han skulle komme efter dem mandag formiddag ved 11 tiden og hente dem.

Nu har han så udsat det da hans chauffør ikke kan køre ham alligevel den omtalte dag.

Den mail han sendte mig her til aften lød sådan her:

Hej

Ja jeg er desværre lidt i problemer med den bil men arbejder på at leje en så jeg kommer ikke mandag jeg mailer lige mandag når jeg har løst problemet.

Mvh...

Nu spørger jeg så bare for jeg modtog pengene på min konto i tirsdags ( de er hævet og brugt på andet udstyr ) Hvor længe skal man vente på at han kommer efter dem? Jeg kan jo ikke bare tage fri når det passer ham at få dem hentet?

Kan man tillade sig at sige, at hvis ikke de bliver hentet indenfor den og den dag, at så sælger jeg dem til en anden?

Hvad ville i gøre?

Jeg har ikke plads til at have dems tående mere, da jeg har fået andre højttalere i stuen og de fylder altså ret godt i soveværelset de Jamo´er

Allan. A


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hjælp til nedrivning af skorsten 205 kr.
  • Luge ukrudt 1.250 kr.
  • Hækklipning 1.200 kr.
  • Hænge gardin op 250 kr.
  • Hænge 3 billeder/ rammer op 300 kr.
  • Fjerne bænk og reparere knækket nøgle i kælderdør 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvor længe skal man vente?
Kommentér på:
Hvor længe skal man vente?

Annonce