{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.664 visninger | Oprettet:

Forskel på biografernes 3D systemer... {{forumTopicSubject}}

Vi har efterhånden set et par forskellige 3D film i vidt forskellige biografer og en ting er fælles for dem alle... hvilket er at der er enorm forskel på de visuelle 3D effekter fra biograf til biograf, dvs. fra system til system!

Palads i Kbh. samt BioCity i Aalborg, er af samme middelmådige kvalitet... Og disse er endda det såkaldte RealD 3D.
Imperial i Kbh. ligger et godt stykke over de to førstnævnte, men MasterImage har ingen børnebriller?!? (Selvom det var Rio vi så)
I top ligger så (til min store overraskelse) Palads123 i Frederkshavn, hvor at der klart var den bedste dybde og klarhed i effekterne, men her var desværre en smule genskind i brillen fra Dolby Studios.

Selvfølgelig er der enorm forskel på de forskellige film der er produceret i 3D, men jeg kunne godt tænke mig at høre jeres oplevelser i biograferne... Og se om det er det samme i ser?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Slå græs 400 kr.
  • Samling af basketball stander 500 kr.
  • VVS varmtvandshave i stykker 1.500 kr.
  • Håndtaget til plæneklipperen er løsnet. Så den kan ikke løftes eller drej 500 kr.
  • IKEA kommode samling 650 kr.
  • Press fittings 18 mm 1 stk. 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Forskel på biografernes 3D systemer...
Kommentér på:
Forskel på biografernes 3D systemer...

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce