{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.990 visninger | Oprettet:

Valg af måske nye højttalere. {{forumTopicSubject}}

Hej forleden købte jeg mig et kompakt surroundsæt JBL Model ESC XCITE. Jeg købte det da jeg kun har plads til et kompakt surroundsæt også var det egentligt meningen jeg ville have det, og mit alm. stereo anlæg der bestod af:
Technics SU-VX500 og 2 jbl tlx 400 højtalere.
Men da jeg fik sat det til, vidste det sig at surroundsættet spillede bedre end mit gamle anlæg. Så nu har jeg solgt mine gamle højtalere.
Jeg overvejer om jeg skal have nogle andre små højtalere eller små reol højtalere. Værelset er 9 m2, hvad kan jeg få til maks 1000 kr brugt, der er kompakt og spiller væsentlig bedre end, de gamle.?

Har kigget på nogle dali blue reolhøjttalere til 500 kr, men spiller de bedre, og kan de levere den samme fyldige lyd, med bas ovs som surroundsættet?

Hvad kan i ellers anbefale?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skal have samlet et skab fra Jysk. 1.500 kr.
  • Tag på skur 4.500 kr.
  • Fast rengøring i Solbjerg 1.075 kr.
  • Bare det samme som sidst uge 36 450 kr.
  • Cleaning of 98 m² home 400 kr.
  • Rydning af bed 1.185 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Valg af måske nye højttalere.
Kommentér på:
Valg af måske nye højttalere.

Annonce