{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.496 visninger | Oprettet:

Pierre S
Pierre S
Tilmeldt:
24. aug 2008
Følger: 1 Emner: 3 Svar: 8

Hvordan får jeg liv i min subwoofer? {{forumTopicSubject}}

Hej

Jeg har købt mig en Sony Str-de595 til at erstatte min gamle dvd/forstærker. Før havde jeg en 5.1 sony surround, som nu er blevet skiftede ud med Sony str-de595 som sagt.

Jeg gik ind på Sonys hjemmeside og hentede manuelen ned, men jeg kan bare ik finde ud af at få liv i min sub overhoved.

Med det gamle spillede den bare super, og der var os udgang til sub. Str-de595 har sub udgang i phono, smat sub indgang i phono, men jeg køre altså ikke over phono når jeg køre optisk lyd.

På display viser den alt er aktivt og der står Dolby Digital som der skal, men når subben er sat til phono sub out, sker der nul. Hvis den ikke skal sidde det, hvor fanden skal subben så side?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Siemens opvaskemaskine viser fejlkode H 01 900 kr.
  • overpudsning af rå murstensvæg i stue 6.550 kr.
  • I vores hus på Rendsagervej 38 er hovedhanen, der styrer vandtilførslen, utæt og kan ikke lukke ordentligt, så den skal udskiftes. Hanen er placeret før vandmåleren. 850 kr.
  • Samling af Ikea PAX skab 1.600 kr.
  • Hej, Jeg skal have afmonteret én ledning inde i en almindelig grå samleboks/forgreningsdåse på væggen. Den ledning går op til et gitter, som skal pilles ned – derfor skal ledningen fjernes derinde i boksen. Det skal gøres korrekt og lovligt. Jeg tilbyder ca. 350 kr. for opgaven inkl. udkørsel. Hvis det passer dig, kan du evt. sende en dato/tidspunkt du kan komme. 400 kr.
  • Havemand til lille have og ukrudt 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvordan får jeg liv i min subwoofer?
Kommentér på:
Hvordan får jeg liv i min subwoofer?

Annonce