{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.394 visninger | Oprettet:

MDS team4ch støj {{forumTopicSubject}}

Hej Folkens.

Jeg har brug for lidt gode ideer til at afhjælpe mit problem.
Jeg har en mds team4ch forstærker, som laver lidt problemer, når den er kold.

Ja det lyder underligt med det er sandt smiley Jeg kan gå ned og tænde bilradioen, så forstærkeren også tænder, og når den så har været tændt 1-2 sekunder, begynder den at hyle/skratte i en af lydudgangene.

Dette er uden motoren er startet og det ændre ingen ting hvis den er.

Når den så har været tændt i 2-3 minutter forsvinder lydene lige så stille men de går ikke helt væk, og det gør heller ingen forskel om rca kablerne sidder i eller ej

Jeg har en monoblok af samme type og den laver ingen af disse problemer, stelforbindelserne er sat ved de bolte som holder sikkerhedsselerne hvor jeg har skrabet malingen af nede under, og det samme er gjort ved batteriets stelkabel som går på bilens karosseri.

Håber i kan hjælpe, jeg har siddet og kigget længe efter nogen det har skrevet om lignende problemer, men det er mest folk det bøvler med generatorstøj og det er ikke det der er problemet her.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Forår Klargøring af Have 4.000 kr.
  • Hovedrengøring 2.500 kr.
  • Justér fødderne så opvaskemaskinen står stabilt 500 kr.
  • Hække beskæring 2.200 kr.
  • Klip hæk ca 20 meter 1.000 kr.
  • Jeg vil gerne installere en ny komfur 950 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  MDS team4ch støj
Kommentér på:
MDS team4ch støj

Annonce