{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Hjemmebiograf Helbo Hjemmebiograf 30000

1.491 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen av-enhed er oprettet og stemt ind. Opret din egen av-enhed

Anders S
Mand | 39 år | Oprettet: 23. aug 2005


Hjemmebiograf Helbo Hjemmebiograf

Prisklasse:
30000
Forstærker/reciever:
Denon AVR-1907:
-------------------------------------------
Havde før en Pioneer VSX-C100S, men har efter branden anskaffet mig denne fantastiske surround-reciver fra DENON i HiFi-Klubben. Jeg kan kun anbefale den til andre. Virkelig kvalitet for pengene. Her får du alle lydformater, ind- og udgang som du har brug for. Der medfølger også mikrofon som kan anvendes til Auto-Setup af højtalerne. Den kan trække 7.1 surround, men har indtil videre kun 5.1 sat til, da jeg lige skal have anskaffet mig to ekstra højtalere til siderne. Lydformaterne er Dolby Digital (EX) Dolby ProLogicIIx, DTS (-ES), DTS Neo:6, DTS 96/24.
Tuner
Indbygget i Denon AVR-1907
Cd-afspiller
Anvender Pioneer DV-380S
Pladespiller
Ingen
Båndoptager
Ingen
DVD/Video
Pioneer DV-380S:
-------------------------------------------
Udemærket DVD-afspiller fra Pioneer. Det er ikke den nyeste model, men fremviser et rigtig godt billede via Component-udgangen bag på. Den afspiller stort set alle kendte formater (mp3, wma, MPEG, divx, xvid mm.). Den har også de lydsystemer som skal til i dagens udvikling, og med Dolby Digital og DTS, er man ikke helt galt på den.
Højttalere
Yamaha NS-125F (front-højtalere):
-------------------------------------------
Ekstem velspillende højtalere af høj kvalitet. De spiller helt fantastisk, trods bassen kun er en 6", men lyden er HELT ren og ingen støj. Højtalerne er på max 120 watt. Impedance er på 6 ohm. Højtalerne er udstyret med 2-vejs bass-refleks. Input power på max 120 watt. og impedance på 6 ohm.


Yamaha NS-C125 (center-højtaler):
-------------------------------------------
Ligesom front-højtalerne, så spiller den perfekt, også selvom man kun spiller på den alene, men lyder dog bedre med flere højtalere samtidig. Her er heller ingen støj. Højtalerne er på max 120 watt. Impedance er på 6 ohm. Højtalerne er udstyret med 2-vejs bass-refleks. Input power på max 120 watt. og impedance på 6 ohm.


Yamaha NS-M125 (surround-højtalere):
-------------------------------------------
Ligesom de to andre højtaler-modeller, så spiller den perfekt, også selvom man kun spiller på den alene, men lyder dog bedre med flere højtalere samtidig. Her er heller ingen støj. Højtalerne er på max 120 watt. Impedance er på 6 ohm. Højtalerne er udstyret med 2-vejs bass-refleks. Input power på max 120 watt. og impedance på 6 ohm.
TV/Projektor
40" Samsung 40UE7705 LED
-------------------------------------------
Ekstra udstyr
Bemærkninger
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NYE BILLEDER KOMMER SNART!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kommentér på:
Hjemmebiograf Helbo Hjemmebiograf
Annonce