{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.648 visninger | Oprettet:

Samsung/LG fladskærm ca. 46" {{forumTopicSubject}}

Hej

Jeg går og drømmer om at erstatte mit gamle slidte Sharp FladskærmsTV med et nyere nutidskompatibelt fjernsyn (til ungerne).

Vi bruger stort set ikke TV'et i stuen (os voksne) så derfor er det vigtigt at ungerne har adgang til vores Plex server og Netflix. Det er mine to eneste krav til TV'et. Fancy smancy Hz, 3D og alt andet skrammel er jeg ligeglad med. Der skal kobles en PS3 til og et antennestik så den skal selvfølgelig også kunne tage DVB-T2 eller hvad det nye signal nu hedder.

Grunden til at jeg ønsker Samsung/LG er at det er de to eneste TV producenter hvor der er lavet en speciel Plex app til. MEN når det så er sagt så afspiller min Sony PS3 ganske fint fra Plex serveren, så måske kan Sony's fjernsyn også klare det hvis de har samme interface som PS3'en.

Håber på lidt hjælp til at finde en model der lige i en ok pricerange. Jeg synes det er lidt af en jungle.

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montere et skab 500 kr.
  • Handyman til små opgave 500 kr.
  • Ophægning af 11 billeder 1.250 kr.
  • Deep Cleaning of Two Bathrooms (Including Mold & Limescale Removal) 1.500 kr.
  • Ophængning af to lamper 700 kr.
  • Få fjernet TV bord 250 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Samsung/LG fladskærm ca. 46"

Annonce